O festivalu

Zasílání novinek

Reklama

CS2014

News

Česko-Slovenské dny v Plzni jsou opět tady!!!

Letošní ročník začíná již 1.10. a bude trvat až do státního sbátku 28.10.2014

Program festivalu je rozmanitý a věříme, že každý si v nim nalezne ten svůj kousek slovenska!

Kompletní program festivalu naleznete v sekci PROGRAM

Těšíme se na Vaši návštěvu.

MgA. Iveta Sochorová, ředitelka festivalu

gallery/gal_6269.jpg

 


Salaš na Chodském

Hlavní program pod názvem Česko-Slovenské dny open air je připraven na 11. a 12. října. Na prostranství u fontány na Chodském náměstí vyroste v těchto dnech pravá slovenská salaš, v níž se budou vařit tradiční bryndzové halušky a k zakoupení nabídne i klobásy a čerstvé ovčí sýry. Kromě toho se tady budou v sobotu střídat vystoupení folklórních souborů a slovenských umělců. Herci Věra Kučerová a Martin Matějka zavedou děti do pohádkové krajiny v divadelním představení „Rozprávky jsou pohádky“. Plzeňský lidový soubor Mladinka předvede slovenský tanec karička, v podání lidové hudby Vesna z Liptova zazní tradiční slovenské písně. Na programu je i koncert žilinské kapely A29, která se rovněž lidovou hudbou inspiruje, ale přetváří ji velmi osobitě do současné podoby world music. Jejich hudba je okořeněná rockem, folkem, jazzem, gospelem i klasikou. 

V kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí se pak 11. října od 16 hodin uskuteční koncert vynikajícího košického varhaníka Miroslava Píše a v neděli 12. října bude J.M. Dr. Josef Šedivý, O.C., Velmistr a generál řádu křížovníků s červenou hvězdou, celebrovat děkovnou mši svatou za deset let Slovenského katolického centra v Plzni a hudebně ji doprovodí sbor Angelus.

zdroj: Žurnál

gallery/salas.jpg

21.10.2013

DOBRÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY OPOZDILCE A ZAPOMNĚTLIVCE

zvýšili jsme kapacitu a snižujeme vstupné NA KONCERT POLEMIC/TLESKAČ

TAKŽE, kdo jste si nestihli koupiti lístek v předprodeji, tak na místě bude jen 190,- Kč.

Těšíme se na vás ve čtvrtek v Papírně 

 

Místo konání: 
Bar Motokáry Papírna
Zahradní 173/2
Plzeň 323 00


15.10.2013

VSTUPENKY NA POLEMIC A TLESKAČE JSOU JEŠTĚ STÁLE V PŘEDPRODEJI NEBO V PŘÍMO V PAPÍRNĚ A TAKY NOVĚ VE SNOWBITCHI NA NÁMĚSTÍ:

ONLINE PRODEJ:

http://www.plzenskavstupenka.cz/index.php/cz/component/ticketseller/title/3383-tleskac-cz-polemic-skgallery/polemic5.jpg


23.8.2013

Česko-Slovenské dny v Plzni uvedou Polemic, teří si zahrají úplbně poprvé s Plzeňskou SKA kapelou Tleskač. Polemic slaví v letošním roce 20.leté výročí a jsou na Česko-Slovenském turné. Těšit se na ně můžete v Kulturním centu Papíra ve čtvrtek 24.10.2013 od 20hod. Vstupenky lze koupit prostředníctvím Plzeňské vstupenky.

TLESKAČ + POLEMIC

Kulturní centrum Pap-rna

 

 

20.8.2013

X. Česko-Slovenské dny v Plzni 2013 

  20.-28.října 2013

  „Ceši a Slováci společně“

Letošní jubilejní ročník česko-slovenského setkávání v Plzni se uskuteční pod názvem:„Češi a Slováci společně“. Nabídne zajímavou filmovou produkci, divadlo, výstavu, galavečer, folklór, bohoslužby, kulinářské zážitky i bohatou prezentaci země našich východních sousedů. Informacie o Slovensku z pohladu turistickych zaujimavosti najdete na www.slovakia.travel.